Nazwa jednostki: Politechnika Śląska, Instytut Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktyczne – Gliwice

Nazwa stanowiska: Student-stypendysta

Dr hab. inż. Grzegorz Adamiec ogłasza konkurs o stypendium naukowe dla studenta w ramach grantu NCN "Nowe metody stymulacji optycznej w badaniach składowych sygnału OSL kwarcu wykorzystywanych w datowaniu w celu zwiększenia dokładności i zasięgu metody".

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają następujące kryteria kwalifikacyjne:

• • są studentami II stopnia Fizyki lub Fizyki technicznej,

Badania realizowane w ramach projektu mają na celu poprawę dokładności określania wieku osadów za pomocą metody OSL z wykorzystaniem kwarcu. Rozwiązaniem, które pozwoli zwiększyć wiarygodność datowania jest wykorzystanie w pomiarach OSL nowoczesnych metod pozwalających na selektywną detekcję poszczególnych składowych sygnału OSL i wykorzystanie do wyznaczania wieku jedynie składowej najszybciej wygaszanej przez światło słoneczne.

W ramach stypendium wykonywane będą pomiary optycznie stymulowanej luminescencji emitowanej przez kwarc w różnych warunkach pomiarowych. Wymagana będzie również wstępna analiza danych.

Aplikacja musi zawierać:

• • CV uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia,
  • • List motywacyjny,
  • • Dane kontaktowe do przynajmniej jednego pracownika naukowego, który może wystawić opinię o kandydacie.
  • • Podpisany dokument (skan): „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r., Dz.U. Nr. 101, poz. 926 ze zm.”.

Typ konkursu NCN: OPUS 11

Termin składania ofert: 22 stycznia 2020, 00:00

Forma składania ofert: na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warunki zatrudnienia:

• Wynagrodzenie w formie stypendium: 1000 zł/miesiąc
  • Okres stypendium: 6 miesięcy z możliwością przedłużenia do 8 miesięcy

Aplikację oraz ewentualne pytania o szczegóły dotyczące projektu należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warunki przyznawania stypendiów w ramach konkursu OPUS 11, dostępne są pod linkiem https://www.ncn.gov.pl/userfiles/file/konkursy_ogloszone_2016-03-15/opus11-zal6.pdf