Osiągnięcia SKN γFORCE

Mimo że istnieje najkrócej ze wszystkich Kół Naukowych działających przy Instytucie Fizyki Politechniki Śląskiej, SKN γFORCE ma już na swoim koncie kilka projektów naukowych – w tym kilka otwartych i jeden właśnie zakończony: związany ze zjawiskiem emanacji 222Rn z materiałów referencyjnych Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA).


W lipcu 2021 roku wyniki badań ukazały się w formie artykułu „Systematic error in 238U decay chain radionuclides measurements due to 222Rn emanation from reference materials” opublikowanego w wysoko punktowanym czasopiśmie naukowym Measurement

Prosimy o wypełnienie Ankiety

Ankieta przeprowadzana wśród studentów, dotycząca programu kształcenia na II stopniu na kierunku studiów Systemy Pomiarowe w Nauce i Technice.


Zapraszamy do zapoznania się z propozycją przygotowaną przez pracowników Wydziału Elektrycznego i Instytutu Fizyki Politechniki Śląskiej:
1. Sylwetka absolwenta
2. Siatka godzin

Po zapoznaniu się z ofertą nowego kierunku studiów zapraszamy do odpowiedzi na pytania ankietowe. Prosimy nie podawać danych osobowych.

Prosimy o wypełnienie Ankiety

Zapraszamy na zdalne spotkanie wszystkich Uczniów oraz Studentów zainteresowanych studiowaniem na kierunku Geoinformatyka i Geologia Środowiska na Politechnice Śląskiej. Jeśli pasjonują Cię informatyka i nauki o Ziemi, jeśli jesteś ciekaw, jak wygląda miejsce, w którym będziesz studiować „od kuchni”, zapraszamy do nas! 

Podczas Dnia Otwartego oprócz zapoznania się z ofertą kształcenia, dowiesz się, m.in.: 

  • dlaczego warto wybrać nasz perspektywiczny kierunek
  • na czym polegają praktyki zawodowe na naszym kierunku 
  • jak wyglądają nasze laboratoria i co się w nich bada 
  • czym zajmują się nasze koła naukowe 

Interesujesz się informatyką, geografią, geologią lub ochroną środowiska i chcesz podjąć studia związane z tą tematyką? Wpadnij! 

Czytaj więcej: Dzień Otwarty – Geoinformatyka i Geologia Środowiska

Dyrekcja Instytutu Fizyki CN-D zaprasza wszystkich pracowników, doktorantów i studentów na seminarium naukowe, które odbędzie się 9-06-2021 o godz. 14:00 w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Zoom.

Referat pt. „Smart Wood Materials” wygłosi Dr. Guido Panzarasa, Department of Civil, Environmental and Geomatic Engineering, ETH Zürich, Switzerland. Serdecznie zapraszamy.

 

Czytaj więcej: „Smart Wood Materials” - wykład online - Dr. Guido Panzarasa, ETH Zürich, Switzerland

Zapraszamy wszystkich Uczniów oraz Studentów zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku Fizyka Techniczna - Studia o Profilu Praktycznym oraz wszystkich pasjonatów fizyki i nauki na zdalny Dzień Otwarty Instytutu Fizyki Politechniki Śląskiej.

Spotykamy się 21 kwietnia o 10.00 na Zoomie.

 

Czytaj więcej: Dni otwarte Instytutu Fizyki

Dyrekcja Instytutu Fizyki CN-D zaprasza wszystkich pracowników i doktorantów na seminarium naukowe, które odbędzie się 19-05-2021 o godz. 14:00 w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Zoom.

Referat pt. „Palaeoclimatic signals in loess palaeosol-sequences from Armenia” wygłosi Dr. Johanna Lomax z Justus-Liebig University Gießen, Germany. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: Palaeoclimatic signals in loess palaeosol-sequences from Armenia - wykład online - Dr. Johanna...

Prosimy o wypełnienie Ankiety

Drodzy uczniowie,

Politechnika Śląska, dzięki zaangażowaniu swoich pracowników związanych z dyscypliną naukową nauki o Ziemi i środowisku, uruchamia nowatorski, multidyscyplinarny kierunek studiów - Geoinformatykę i Geologię Środowiska. Są to pierwsze w Polsce studia łączące te dwie ścieżki kształcenia. Począwszy od 3 semestru w programie przewidziane są moduły przedmiotów obieralnych pozwalające studentowi na elastyczne dobieranie treści kształcenia. Przy uruchamianiu nowego kierunku studiów badamy rynek pracy, pod względem przyjęcia na praktyki i/lub zatrudnienia naszych absolwentów. Badania przeprowadzamy również wśród uczniów, aby sprawdzić, czy Geoinformatyka i Geologia Środowiska spotka się z ich zainteresowaniem.

Czytaj więcej: Ankieta - kierunek studiów Geoinformatyka i Geologia Środowiska

Fizyka Techniczna

Zapraszamy do studiowania na kierunku „Fizyka Techniczna” (studia I stopnia o profilu praktycznym) prowadzonym w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym.

Geoinformatyka i Geologia Środowiska

Od roku 2021 w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo Dydaktycznym uruchamiany jest nowy kierunek studiów I stopnia o profilu ogólnoakademickim „Geoinformatyka i Geologia Środowiska”

Studenckie Koło Naukowe GOLF

Grupa Osób Lubiących Fizykę

GOLF na FB

Stacja meteo - pomiary

Studenckie Koło Naukowe SAT

Silesian Aerospace Technologies

SAT na FB

Początek strony